Biz Kimiz?

20170719_181313

Meltem Arıcan

Kurucu Ortak - Yoga ve Nefes Teknikleri Eğitmeni

2000'li yılların başından itibaren ilgilenmeye başladığı kişisel gelişim çalışmaları kapsamında tanıştığı International Art of Living Foundation / Uluslararası Yaşama Sanatı Vakfı'nın yoga bilgisi, nefes teknikleri ve meditasyonu içeren programlarından etkilenerek Hindistan, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Portekiz ve Ukrayna'da eğitimlere katıldı.  Bu okuldan "Yaşama Sanatı (Art of Living) Yetişkinler, Gençler ve Çocuklara Yönelik Kişisel Gelişim, Stres Yönetimi ve Potansiyelini Açığa Çıkarma" konuları üzerine yetişkinler için "Mutluluk Programı", Gençler için "YES", çocuklar için "Art Excel" eğitmenliği, 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Sri Sri Yoga Eğitmenliği ve Ayurvedik Marma Theraphy uygulayıcılığı sertifikalarını aldı. Ayrıca, International Art of Living Foundation'ın kardeş kuruluşu olan IAHV tarafından yürütülen ve hapishanelerdeki mahkumlara yönelik stres yönetimi programı olan Prison SMART eğitmenidir. Dr. Neslihan İskit tarafından hazırlanan 40 saatlik Yoga Terapi Eğitmenliği sertifikasını almış ve ağırlıklı olarak onkoloji hastalarıyla terapi çalışmaları yapmaktadır.

Kişisel gelişim çalışmalarıyla eş zamanlı olarak mütercim tercüman olarak çalışmaktadır.

WhatsApp Image 2018-12-03 at 14.15.02

Sena Demirağ

Yoga Eğitmeni

1980 yılında İzmir’de doğdum. Çocukluk ve gençlik yıllarımın çoğunu çok sevdiğim bu şehirde ve bir kısmını da Londra’da geçirdim. Üniversitede Japon Dili ve Edebiyatı okudum ve gerek profesyonel gerekse kişisel hayatımda bu kültürle olan bağımı hep sürdürmeye çalıştım. Üniversiteden sonra üç yıl Tokyo’da yaşayarak yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

Ankara'da 5 yıl kadar Esra Pulak ile devam eden yoga öğrenciliğimin ardından taşındığım İstanbul’da kendi pratiğimi ve yoga bilgimi daha derinleştirebilmek için 2014 yılında Cihangir Yoga’nın sevgili eğitmenleri Naz Şarman ve Mey Elbi ile ilk Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’mi tamamladım.

2014-2018 yılları arasında Hindistan’daki Art of Living Ashram’ında meditasyon kampları, Meksika’daki Hridaya Yoga Okulu’nda uzun soluklu eğitimler, Desiree Rumbaugh, Sianna Sherman, Seane Corn gibi pek çok öğrenci yetiştirmiş hocaların atölye çalışmalarının yanı sıra İstanbul’da Erol Scott ile pratik çalışmalarıma devam ettim.

2018 yılında Hindistan’da temel ayurveda bilgilerini de içeren 300 saatlik İleri Seviye Eğitmenlik Eğitimi’mi Rishikul Yogshala’nın bütünsel programıyla tamamladım. Ardından Tayland’daki Agama Yoga okulunda çeşitli eğitimler alma şansı yakaladım.

Yoga yolculuğumda beni en çok etkileyen “nefes” konusuna duyduğum özel ilgi sonucunda, ağırlıklı olarak nefes ve meditasyon uygulamaları üzerine yoğunlaşan Art of Living okulunun çeşitli eğitimlerine katıldım. Daha sonra, Mustafa Kartal eğitmenliğinde kişi ve duruma özel nefes tekniklerini içeren Nefes Koçluğu eğitimini tamamladım.

Yaşam yolumda bana çok şey öğreten sevgili tiroid hormonumdaki iniş çıkışlar, zihin ve bedenin dengeli biçimde işleyişini esas alan bütünsel sağlıkla ilgilenmeme vesile oldu. Özellikle kendi ihtiyaçlarıma göre doğru beslenme, ruhsal çözümlemeler ve yaşam tarzına, nefes, asana ve meditasyonu ekleyince yaşadığım değişiklikler bu yolda dengeyi yakalamama çok yardımcı oldu.

2018’ın son aylarında yeniden yaşamımı kurmaya karar verdiğim İzmir’de yoga çalışmalarıma, bütünsel yaklaşımıyla yoganın benim için anlamının ifade bulduğu sevgili Satva Stüdyo’da sürdürebildiğim için çok mutluyum.

15823325_10207497525297004_6934597660200397633_n

Filiz Arkan

Kurucu Ortak - Medikal Koç

1971 yılında İzmit’te doğdu. 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü mezunudur. Farmakoloji Yüksek Lisansı yapmıştır. Art Of Living / Yaşama Sanatı Vakfı "Mutluluk Programı" eğitmenidir. Aynı zamanda Medikal Koçluk yapmaktadır.

meliksah-1

Melikşah Selanik

Yazı Evi - Bireysel Koç

1972 İstanbul doğumluyum. Uzun yıllar Pazarlama ve Satış Yöneticiliği yaptım.Sonra kendi şirketimi kurdum. Sıkıldıkça hobi biriktirdim. Fotoğraf, Dalış, Kayak, Motorsiklet, Sörf, Kaya Tırmanışı, Gitar, Davul bunlardan bazıları. 2008 yılında Erickson College’den ilk Koçluk eğitimi ve sertifikamı aldım. 2016 yılında ICF Global’den  (International Coaching Federation)  PCC ünvanımı aldım.  Aynı zamanda ICF Türkiye Pazarlama Kurulu üyesiyim. Sonra yazmak istedim. Koleksiyonuma yeni bir hobi eklemek üzere girdiğim Yazıevi’nde Eğitmen oldum. 2016 yılında Bodrum’a taşındım. İzmir ve Bodrum’da Yazıya Giriş derslerinin yanı sıra yüz yüze ve online Koçluk yapıyorum. Evli ve bir Uzay babasıyım.

WhatsApp Image 2018-11-30 at 20.20.14

Nurtaç Somunkıran

Yoga Eğitmeni

Nurtaç Somunkıran öğrenciliğin ömürlük süreceği yogayla 2015 yılında tanıştı. Yoğun çalışma temposundan vertigoya uzanan çalışma hayatında nöroloğu tarafından yoga ve meditasyona yönlendirildi. Bundan tam 2 hafta sonra ofiste yoga derslerine başladı. 17 yıllık çalışma hayatının son 10 yılını beyaz yaka olarak geçirdikten sonra hayatının yönünü değiştirmeye karar verdi. Önce çok sevdiği İzmir’e yerleşti, ardından çok sevgili eğitmeni Deniz Selay Çamlıbel ile 200 Saat Temel Yoga Programı’nı tamamladı. Özel ders ve kapalı grup dersleriyle yeni yolunda ilerlemeye devam etti. 2018 Kasım’ında stüdyo derslerini de yapma isteğiyle yolu Satva Studio ile kesişti.

İstanbul Üniversitesi Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık ile Kocaeli Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezunu olup, ingilizce biliyor, İspanyolca ile yeni yeni bağ kuruyor.

15 yaşından itibaren tae boo, insanity, fitness, bisiklet, trekking gibi spor dallarıyla ilginen Nurtaç yoga ile dingin ve güçlü olmanın yollarını araştırmaya devam ediyor. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, fotoğraf çekmeyi çok seviyor ve halen yoga derslerinin yanı sıra sosyal medya içerik üretimi ve yönetimi alanında çalışmalarına devam ediyor.

Nurtaç için yoganın ifade ettikleri ise kısaca şöyle; “ Yogayla tanıştırdığı için hastalığıma şükrediyorum. Bazen negatif görünen şeyler hayatımızda bambaşka kapılar açabiliyor. Herkesi memnun etmeyi bırakıp yeri geldi mi hayır demenin de faydalarını yaşıyorum. Kaliteli uyku ve doğru nefes almaya başlayarak hayat kalitem değişti. Yoga beni şifalandırdı. Bambaşka bir hayatta kendimi bulmuş biri olarak ben de ihtiyacı olan insanlarla bir araya gelerek bildiklerimi aktarıyorum, aktaracağım. Yoga hiç yapmamış veya yeni başlayacak, boy, kilo fark etmeksizin, tüm yaş gruplarındaki herkes yoga yapabilir. Ertelemeyi, endişeleri bir kenara bırakın. Şifalanmak için buluşalım.”

WhatsApp Image 2018-12-03 at 14.34.29

Didem Erim

Yoga Eğitmeni

1982 yılında İzmir’de doğdum. Üniversitede Sosyoloji okuduktan sonra kurumsal iletişim alanında çalışmaya başladım ve uzun bir süredir de reklam ajansında marka iletişiminde çalışıyorum. Sonuç ve hedef odaklı hayatımı yönetemediğimi fark ettiğimde ise çok şanslıydım ki yoga ile tanıştım ve hayatım bir yolculuğa dönüştü. Yaşadığım keşifler ve aldığım keyif o kadar tarifsizdi ki ulaşabildiğim herkes yaşasın istedim ve 2015 yılında Bora Ercan ile 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik eğitimi ile bir yolculuğa daha başladım. Bu eğitimi May Elbi’den aldığım İleri Seviye Yoga Programı, Başak Yüksel’den aldığım Yoga Terapi ve Beden Koçluğu eğitimleri takip etti ve 2018 yılında da Serdar Prem ile 200 saatlik Simyacının Kadim Yoga Yolculuğu eğitimini tamamladım. Sevgiye, şifaya, bütünün iyiliğine, huzura kanal olabilmek niyetiyle…